Nastolatki – co można powiedzieć na ich temat? Niby to jeszcze dzieci, ale nie raz i nie dwa są one w stanie nam udowodnić, że można z nimi ciekawe podyskutować na poszczególne tematy. Co więcej, na pewno nie raz i nie dwa będziemy dyskutować z nimi i wcale nie będziemy mieli jednakowego zdania. Chociażby wtedy, jeżeli chodzi o tematykę religijną. Szósta, siódma, ósma klasa i dalej to moment, kiedy nasze zdania nie zawsze będą jednakowe. Na tym okresie, na lekcjach religii, uczniowie mogą spotkać się z książkami, które należą do serii Odsłonić Twarz Chrystusa ze strony www.taniaksiazka.pl.

“Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej”

Siódma klasa to moment, kiedy uczniowie przygotowują się powoli do sakramentu bierzmowania. To moment, kiedy dzieci powoli zaczynają poważnie myśleć o Bogu i o tym, co jest z tym związane. Trzeba być przygotowanym na to, że nie raz Ci młodzi ludzie zwątpią. Jest to jak najbardziej naturalna rzecz. Trzeba zareagować w taki sposób, aby mogli oni zrozumieć, że Bóg kocha wszystkich. Potrzebna jest pewna dojrzałość chrześcijańska, która pozwala w lepszy sposób zrozumieć poszczególne tematy. Tylko dzięki temu będzie można powiedzieć o kimś, że jest świadomym katolikiem. W tym pomoże właśnie ten podręcznik opracowany przez Władysława Kubika.

“Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Jestem z Wami. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej”


W opisie tego podręcznika można znaleźć, że można znaleźć tu tematy nawiązujące do “pragnienia szczęścia, potrzeby wspólnoty, Wcielenia i dzieła paschalnego Chrystusa oraz Jego obecności i działania w Kościele, sakramentów, wolności, sumienia, prawa naturalnego, Ośmiu Błogosławieństw, Dekalogu, wydarzeń z historii Kościoła powszechnego i polskiego w XVI i XVII w. oraz roku liturgicznego”. Jak więc widać, młodzi ludzie w klasie ósmej będą nawiązywać do bardzo poważnych tematów, które pomogą im się przygotować do lepszego przeżywania wiary.