Młodzi ludzie, którzy są już na etapie szóstej klasy wzwyż, chcą być poniekąd odpowiedzialni za swoje życie. Za to co się u nich dzieje. Tak, rodzice doskonale wiedzą, że nie raz i nie dwa czeka ich bardzo ostra dyskusja, która może podnieść “ciśnienie”. Starajmy się w taki sposób dyskutować z młodymi ludźmi, aby zawsze wziąć pod uwagę ich argumenty. Nawet, jeżeli chodzi o kościół. Może i nie zawsze będziemy się z nimi zgadzać, ale wysłuchajmy ich chociaż, to młodzi ludzie poczują, że bierzemy ich słowa na poważnie. Również wtedy, jeżeli chcą coś powiedzieć o kościele. O wielu interesujących rzeczach, odnoszących się do wiary katolickiej, można przeczytać w książkach, jakie należą do serii pt. “Odsłonić Twarz Chrystusa“. Za jej powstanie odpowiedzialny jest Władysław Kubik.

“Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Szukam Was. Podręcznik do religii dla klasy VII szkoły podstawowej”

Tak, podręcznik w całości mówi o tym, co jest powiązane z religią, ale warto również dodać jedną, bardzo ważną rzecz. Otóż dzięki tej książce uczniowie uczą się analizować poszczególne teksty literackie, wyciągać prawidłowe, najważniejsze wnioski. W taki sposób, aby móc w prawidłowy sposób odpowiedzieć na egzaminie. Nie tylko, jeżeli chodzi o sprawdzian z religii. Uczniowie (i ich rodzice!) powinni pamiętać o tym, że taka umiejętność przyda im się również podczas końcowych egzaminów ósmej klasy.

“Odsłonić twarz Chrystusa. Katechizm. Jestem z Wami. Podręcznik do religii dla klasy VIII szkoły podstawowej”

Czym jest szczęście i potrzeba wspólnoty? Jak można rozumieć wolność i prawo naturalne? Również o takich tematach można dyskutować z uczniami w klasie ósmej. Młodzi uczniowie mogą zaskoczyć swoich katechetów, jak również rodziców, bardzo ciekawymi wnioskami. Osiem Błogosławieństw, Dekalog, wydarzenia z historii Kościoła powszechnego i polskiego w XVI i XVII w. oraz roku liturgicznego – tematyka poruszana na katechezach w klasie ósmej jest naprawdę imponująca i zdumiewająca.